Benin Büyükelçiliği Ankara

Benin Büyükelçiliği Ankara

Benin Ankara Büyükelçiliği, Benin vize işlemleri ve Türkiye'de yaşayan Benin vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur. Türkiye'den yapılan Benin vize başvurularını değerlendirme yetkisi de Benin Ankara Büyükelçiliği'ne aittir. Ancak vize başvurusu Benin Büyükelçiliği Ankara'ya yapılamamaktadır. Benin vize başvurusu yalnızca elektronik vize başvuru sistemi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Benin Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Benin Büyükelçiliği Ankara vize hizmetlerini yalnızca e-vize sistemi üzerinden vize başvurularını kabul etmektedir. Benin Büyükelçiliği'ne doğrudan randevu ile vize başvurusu yapılamamaktadır. Benin vize başvuruları yalnızca elektronik vize başvuru sistemi ile gerçekleştirilebilmektedir. Benin Büyükelçiliği Ankara, vize işlemleri, pasaport yenileme işlemlerinin dışında Türkiye'de bulunan Benin vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgili resmi evrak işlemleri ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki durumları ile ilgilenmektedir. Ayrıca, Benin Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü aracılığıyla, başvuru yapan kişilere, evlilik belgesi tasdik işlemleri, doğum belgesi tasdik işlemleri, yeminli beyan-kefaletname-teminat mektubu/dilekçe vb., bekarlık Belgesi, ölüm belgesi, vekaletname tasdik işlemleri, maaş/deneyim belgesi gibi kişisel resmi evrak işlemlerinde de yardımcı olabilmektedir. Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin sağladığı konsolosluk hizmetlerinde yıldan yıla değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle sayfamızda yer alan konsolosluk bilgilerini ve konsolosluk hizmetlerini Benin Büyükelçiliği'ni arayarak temin etmenizde fayda vardır.

Benin Ankara Büyükelçiliği Sorumluluk Sahası

Benin Türkiye dış temsilciliği olan Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Türkiye'nin her ilinden yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip tek dış temsilciliktir. Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Benin vize işlemleri için yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla başvurular kabul edilmektedir. Benin vize başvuruları online başvuru sistemi ile yapılmaktadır.

Benin Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Benin Ankara Büyükelçiliği Adresi: İlkbahar Mahallesi, 608. Sk. No:07, 06550 Çankaya/Ankara
Telefon Numaraları: 312 490 08 15 / 312 490 90 43
Faks: 312 490 31 80
E-mail: ankara.beninembassy@yahoo.fr, sg-djibral@hotmail.com

Benin Büyükelçiliği'ne Ulaşım

Benin Ankara Büyükelçiliği'nin bulunduğu bölgeden geçen EGO otobüs numaraları;

Ego 135 Oran Sitesi-Ulus
Ego 185 Oran Sitesi-Ulus